Skip links

Tarihçe

“Risk almayan başarılı olamaz.”

Kurucumuz Kemal ARSLAN, tam da bu düşünce ile kendisinin, ailesinin ve sonrasında şirketine dâhil olacak bütün insanların hayatlarına dokunacak bir adım attı: Risk aldı. Elindeki kaynakların değerini bilen, gelecek nesillere örnek olmak ve sürdürülebilir bir işletme anlayışı kurmak isteyen Kemal ARSLAN, tüm bu hayallerin ışığında, yüzlerce insana ekmek kapısı olacak şirketin temellerini attı.

1974 yılında büyük ideallerin ilk somut adımı olan Arslanlar Ticaret Adıyaman’da kuruldu. Bu dönemde binek otomobil, ticari taşıt ve ağır iş makineleri, kapsamlı servis ve yedek parça temini hizmetleri verildi.

Kemal ARSLAN ve kardeşleri tarafından 1986 yılında kurulan Arslanlar Kolektif Şirketi ile kamu ve özel sektöre ait taahhüt işleri ağırlık kazandı.

1989 yılında Özarslanlar Tesisat İnşaat Anonim Şirketi kuruldu. 

1992 yılında Özarslanlar İnşaat Anonim Şirketi ortaklarına devredildi. Arslanlar Kolektif Şirketi ile yola devam edildi. Aynı yıl Arslanlar Taahhüt İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu.

2005 yılında Arslanlar Taahhüt ve ortakları, hizmet ve kalite şartlarını kendine düstur edinerek inşaat ve madencilik sektöründe başarılı projeler üretmeye devam etti.

Bugün adını iftiharla zikrettiğimiz HBZ Holding ise 2018 yılında kuruldu. Yılların verdiği bilgi, birikim ve tecrübe ile kurulan HBZ Holding, inanmış olduğu değerlerden taviz vermeden kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir.

Güçlü temellerin, tecrübelerin ve birikimlerin toplandığı HBZ Holding; alanında uzman, genç, dinamik ve yenilikçi ekibinin gücüyle ve sistematik yaklaşımı ile hızla büyüyerek Türkiye’nin yükselen değeri ve parlayan yıldızı olmuştur.


Hbz Holding Flag
Return to top of page